Степан Петрович Абросимов

出典: Rodovid JA

人物:671400
氏族(誕生時) Абросимовы
性別 男性
氏名(誕生時) Степан Петрович Абросимов
父母

Пётр Абросимов [Амбросимовы]

出来事

子供の誕生: Сєва Степанович Абросимов [Абросимови]

子供の誕生: Єлизавета Степанівна Абросимова [Абросимови]

子供の誕生: Надія Степанівна Абросимова [Абросимови]

子供の誕生: Сергій Степанович Абросимов [Абросимови]

子供の誕生: Петро Степанович Абросимов [Абросимови]

子供の誕生: Костянтин Степанович Абросимов [Абросимови]

結婚: Анастасія Герасимівна [?]

備考

В кінці ХІХ ст. Раковичі продали своє помістя купцю 2-ої гільдії із села Новодибкова Сумської області, Степану Петровичу Абросимову. А його брат, Іван Петрович Абросимов, придбав помістя в селі Кононівка. Степан Петрович повів господарство на новий лад, використовуючи досягнення тодішньої агротехніки. Мав він 750 десятин землі, свинарник з кількома десятками свиней, корівник (близько 50 корів), кілька десятків коней, жниварки, молотарки і інший с/г інвентар. Всю цю високоякісну продукцію він збував на ринку і одержував солідні прибутки. За досить короткий час він в 1904 році збудував чудовий будинок з багатьма кімнатами, з прекрасним залом. Зовні будинок був оформлений в стилі українського бароко. Стіни прикрашали карнизи; на двох симетрично розташованих виступах лицевої сторони будинку висіли балкони. З обох боків будинку були веранди. Дах будинку вінчали дві башні з маленькими віконцями, а зверху на башнях височіли два позолочені шпилі. Весь будинок, ніби птах, рвався ввись.

Чи й до цього часу збереглася краса цієї унікальної споруди? На жаль ні. Якомусь директору-невігласу (а будинок цей з 1923 року править за школу) здалося, що ця чудова споруда схожа на церкву, і він наказав зняти башні. А інший директор школи фасадну веранду розібрав собі на будинок. Так було спотворено рідкісну красу цієї чудової будови.

Степан Петрович Абросимов в усьому любив порядок. Цього вимагав і від своїх підлеглих. Упорядкування великого парку, саду і подвір’я було взірцеве.

Дружина Степана Петровича, Анастасія Герасимівна, разом із своїми слугами стежила за чистотою і порядком у будинку. Уміла створювати сімейний затишок. Тисячі карбованців пливли в кишеню спритного купця. Подружжя Абросимових велику увагу приділяло вихованню своїх дітей. Сини Петро, Сєва, Кость, Сергій і дочки, Надія і Ліза, вчилися спочатку в гімназіях, а потім Петро — в Київському університеті, а менші — в військових і торгових училищах.

Революція і громадянська війна зруйнували це затишне купецьке гніздо. Все багатство було розтягнуто. Земля і худоба була розподілена між селянською біднотою. Навіть муровані стайні і стіни, які оточували садибу, були розібрані сільськими жителями для домашніх потреб.


祖父母から孫まで。